piątek, 1 marca 2013

114

Foodsharing czyli dzielenie się domowymi nadwyżkami jedzeniem, które nie mają szansy zostać wchłonięte w danym domu przed upływem terminu ważności - czy to możliwe w Polsce?

Mega -sknery  w TLC - czekam, niecierpliwie przebierając kopytami.

8 komentarzy:

 1. Ciekawy ten foodsharing. Myślę, że może mieć zastosowanie, jeśli ktoś ma zapasy np. sypkich artykułów, a nagle z jakiegoś powodu nie może ich spożyć (np. alergia, zmiana diety). Z tym że chyba zwykle w tym przypadku oddaje się komuś, kto przypadkowo nas odwiedzi albo komuś z rodziny? Organizowanie na większą skalę to już komplikacja... koszty transportu? Mogą być wyższe niż samego jedzenia?

  A co do programu. Pokazał mi kolega, jak zaoszczędzić na kupowaniu na wagę - uwaga - cebuli (!), obierając łuski już w supermarkecie. Tłumiąc śmiech prawie wpadłam między skrzynki z warzywami. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Foodsharing to coś dla mnie - niestety, na mojej ulubionej platformie wymiany towarowej wprowadzono ostatnio ograniczenie żywnościowe. Jakiś czas temu odkryłam jednak Thingo i tam można się wymieniać żarciem. A dzielenie się jedzeniem (albo produktami do jego wytworzenia) to przecież podstawa gospodarki opartej na wymianie.

   Kolega - gospodarny;-)

   Usuń
  2. kolega mistrz! zainspirowałam się i od dziś zamierzam łuskać pistacje jeszcze w sklepie ;)

   Usuń
 2. Szast, czy ten pan zabiera si€ za pa…aszowanie baraniej glowy?? Toz to przysmak islandzki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygląda na baranią? Jeszcze nie widziałam "Skner", nie udało mi się ich odnaleźć w wersji oryginalnej (ale też nie szukałam szczególnie ochoczo).

   Usuń
 3. fudszering stosuję od dawna, znajomi i rodzina zazwyczaj dostaja cos na wynos, to moga byc zapasy, cos co zostalo z posilku,lub cos zrobionego specjalnie dla nich
  nie wyrzucamy jedzenia, przetwarzamy je, dzielimy od zawsze

  czasami nawet zrzucamy sie na zakupy,dzielimy i jedzeniem i tym,czego nie zdolamy pozrec sami tez sie dzielimy mimo wczesniejszej zrzuty

  OdpowiedzUsuń
 4. mysle ,ze moze to miec zastosowanie przy produktach z wlasnej dzialki lub ogrodu

  OdpowiedzUsuń