czwartek, 17 stycznia 2013

102


Forum internetowe. Dyskusja o wyższości/niższości kreski autorstwa małżeństwa Mizielińskich nad kreskami innych rysowników - kreatorów dziecięcych wszechświatów do opowiadania. "Może Ulica Czereśniowa?". "Mamy wszystkie części. Oprócz zimowej. Za mało szczegółów. Nie będę płacić za pustą przestrzeń".

Z coraz krótszymi, chaotycznie emitowanymi dobranockami w publicznej TV jest na pozór podobnie. Rodzice, którzy każdego dnia na nowo próbują zsynchronizować się z początkiem emisji dobranocki (raz jest to 19:00, raz 19:13, albo i 19:18, jak pisze Metro), wściekają się, bo posadzone przez telewizorem dzieci, zamiast oczekiwanej bajki, oglądają reklamy. Ci, którzy płacą abonament, wściekają się jeszcze bardziej. Ale w tym wypadku chodzi nie tylko o zachwianie proporcji między bajką a towarzyszącym jej reklamowym tałatajstwem, ale o pozbawienie rodziców kontroli. Chcesz, żeby twoje dziecko wkleiło się na 7 minut w odbiornik? Ustaw się w blokach startowych i czekaj. Obserwuj. Może coś cię po drodze zainteresuje?

4 komentarze:

 1. ja czuję, że jest nieuczciwe, jak kupuję magazyn, a pierwsze 10 stron to reklamy, po czym dalej co tzecia strona to reklama. plus jeszcze artykuły sponsorowane, co to niby są o zdrowym żywieniu, albo o slow life, a tak naprawdę to reklamy środka na przeczyszczenie, tudzież uspokajającego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Komentarz pracownika trzonu finansowego jest prawdziwy do bólu - świetnie obrazuje powszechne zrozumienie dla wartości pracy intelektualnej. I całkowity brak zrozumienia, a nawet wyobrażenia sobie, że nad tą stroną, na której jest tyle pustego miejsca, ktoś mógł spędzić 3x więcej czasu niż nad zapchaną treścią stroną Faktu na przykład. Dlatego poważnie myślę o przebranżowieniu się chwilami - nie będzie trzeba rozpychać opisów, żeby dokumentacja nie była za cienka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiedziałam o tych dobranockach. Cieszę się, że nie mamy telewizora - przynajmniej puszczam bajkę sama i mam kontrolę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobranockami się zainteresowałam po tym jak Dziko entuzjazmem zareagował na Żwirka i Muchomorka emitowanego mu z pomocą jutuba. Dziś przeczytałam, że chwilowo TP zdecydowała się jeszcze bardziej skrócić czas emitowanej dobranocki. Do 5 minut. Bo się nadawany wcześniej serial nie mieści.

   Usuń